logo

Homeland of Freedom

Projektas „Homeland of Freedom” vyko 2019 metų balandžio 10 – 16 dienomis, jį finansavo Erasmus+ programa, o įgyvendino Sosnovieco nevyriausybinė organizacija AKTYWNI W EUROPIE. Tarptautiniuose mainuose dalyvavo VšĮ Inovacijų biurą atstovaujanti jaunimo grupė bei Vengrijos jaunimo grupė, atstovaujanti Pashto Varos Onkormanyzata organizaciją. Projekte, kurio veikla vyko Visoje, dalyvavo 36 žmonės, kurių amžius 15 – 19 metų.

 

Projekto tema – bendra Lietuvos, Lenkijos ir Vengrijos istorija, 100-osios nepriklausomybės atkūrimo metinės. Projekto tikslas – įgyti naujų žinių, įgūdžių, kompetencijų bei požiūrių, susjusių su pagrindine tema. Šių klausimų supratimas ir gilinimas leido jaunimui įvertinti savo protėvių atkaklumą ir dosnumą, kurie sunkiais laikais mūsų šalims reiškė savo įsitraukimą į nacionalinę kultūrą ir kalbą, ir tikėjo mūsų šalių laisve bei nepriklausomybe.

 

Projektas buvo įgyvendintas anglų kalba, naudojant neformaliojo švietimo metodus, tokius kaip integracijos žaidimai, teminiai užsiėmimai, miesto žaidimai, susitikimai su vietos bendruomene, interaktyvi muziejaus pamoka, nacionaliniai vakarai, vertinimai.

Projekto metu dalyviai apsilankė Silezijos muziejuje, kur per interaktyvią muziejaus pamoką susipažino su Silezijos istoriniais įvykiais, kurių tikslas buvo atgauti laisvę, , taip pat išgirdo apie Silezijos sukilimus, streikus bei protesto akcijas Wujeko kasykloje. Jie dalyvavo skautų parengtame miesto žaidime, susijusiame su projekto tema – laisve ir nepriklausomybe. Dalyviai susitiko su vietos jaunimu, kartu sukūrė „Asociacijų paminklus“, tokius kaip nepriklausomybė, laisvė, suverenitetas ar demokratija, taip pat sukūrė laiko kapsulę. Jaunimo mainų metu dalyviai taip pat organizavo nacionalinius vakarus, kurie suteikė galimybę sužinoti apie tradicijas, kultūrą ir regioninę virtuvę.

Savaitės susitikimas buvo proga dalyviams įgyti naujų žinių ir naujų įgūdžių, sužinoti apie savo kultūrą, vietinę kultūrą ir užmegzti daug naujų tarptautinių draugysčių.

 

Prašome susisiekti su mumis, jei turite kokių nors klausimų, susijusių su projektu projects@inovacijubiuras.lt

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „erasmus+ logo“